Kulla e Ibish Alisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kulla e Ibish Alise)
Jump to navigation Jump to search
Kulla e Ibish Alise
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Brovine, Gjakovë, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar E.K. 02 - 135/80
Nr. i referencës 3495

Kulla e Ibish Alise është një monument i trashëgimisë kulturore në Brovine, Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër E.K. 02 - 135/80.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]