Kumanoçeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kumanoçeva
Fshat
Vendndodhja
Kumanoçeva is located in Maqedonia e Veriut
Kumanoçeva
Kumanoçeva
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 928 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1437
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 17′ 01″ Veri

21° 59′ 41″ Lindje

Popullsia 7 banorë (2002)