Kurnia Meiga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kurnia Meiga
Të dhënat personale
Emri i plotëKurnia Meiga Hermansyah
Data e lindjes7 maj 1990
Vendi i lindjesXhakarta, Indonezia
Gjatësia1.87 m (6 ft 2 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualArema FC
Numri1
Karriera në rini
2006−2008Persijap Jepara
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008−Arema FC170(0)
Ekipi kombëtar
2008Indonesia U-18
2007Indonezia U-193(0)
2008Indonezia U-203(0)
2009−2013Indonezia U-2323(0)
2013−Indonezia17(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kurnia Meiga Hermansyah (lindi më 7 maj 1990)[1] është futbollistë indonezianë i cili luan në skuadrën Arema FC[2]Superligën Indoneziane.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ EuroSport Profile
  2. ^ "Kurnia Meiga Hermansyah at Liga Indonesia". Arkivuar nga origjinali origjinali më 11 qershor 2012. Marrë më 11 qershor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)