Kuujjuarapik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kuujjuarapik (kthjellim).
Kuujjuarapik
—  qytet  —
Pamje nga Kuujjuarapik

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Kativik
Statistika dhe Territori
Koordinatat 55°16′30″V 77°45′30″P / 55.275°V 77.758333°P / 55.275; -77.758333 (Kuujjuarapik)Koordinatat: 55°16′30″V 77°45′30″P / 55.275°V 77.758333°P / 55.275; -77.758333 (Kuujjuarapik)
Sipërfaqja 7,46 km2
Popullsia 583 banorë 2006
Dendësia 78,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Vendndodhja
Kuujjuarapik is located in Kanadaja
Kuujjuarapik
Kuujjuarapik

Kuujjuarapik është një qytetKativik, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 7.46 km² dhe popullsi 583 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Kebek