L'Éternel retour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

L'Éternel retour (Shqip: Rikthimi i përjetshëm) është film dramatik dhe romancë i vitit 1943 me regji të Jean Delannoy. Në këtë film luajnë Madeleine Sologne dhe Jean Marais.[1] Në Britani, filmi u titullua si Dashuria e përjetshme.

Luajnë[redakto | përpunoni burim]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ L'Éternel retour (1943) at the Films de France