L'Alcúdia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Alcúdia
Komunë
Vendndodhja
L'Alcúdia is located in Spanjë
L'Alcúdia
L'Alcúdia

Koordinatat: 39°11′45″V 0°30′26″P / 39.19583°V 0.50722°P / 39.19583; -0.50722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Robert Martínez Correcher
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.7 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 11246 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alcudianos, Alcudiencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46250
Koordinatat 39° 11′ 45″ Veri

0° 30′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lalcudia.com


L'Alcúdia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. L'Alcúdia ka 11246 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]