L'Alcúdia de Crespins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Alcúdia de Crespins
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
L'Alcúdia de Crespins is located in Spanjë
L'Alcúdia de Crespins
L'Alcúdia de Crespins

Koordinatat: 38°58′15″V 0°35′27″P / 38.97083°V 0.59083°P / 38.97083; -0.59083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë Javier Sicluna i Lletget
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.2 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 5318 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alcudiano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46690
Koordinatat 38° 58′ 15″ Veri

0° 35′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lalcudiadecrespins.es


L'Alcúdia de Crespins është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. L'Alcúdia de Crespins ka 5318 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]