L'Alqueria d'Asnar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Alqueria d'Asnar
Komunë
Stema_figuraBandera de l'Alqueria d'Asnar.svg
Vendndodhja
L'Alqueria d'Asnar is located in Spanjë
L'Alqueria d'Asnar
L'Alqueria d'Asnar

Koordinatat: 38°46′22″V 0°25′33″P / 38.77278°V 0.42583°P / 38.77278; -0.42583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Comtat
Kryetari i Bashkisë Francesc Jaume Pascual Pascual
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.08 km2
Lartësia 394 m (m.n.d.)
Popullsia 455 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alquerier, alquerirera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3829
Koordinatat 38° 46′ 22″ Veri

0° 25′ 33″ Perëndim


L'Alqueria d'Asnar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. L'Alqueria d'Asnar ka 455 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.08 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]