L'Ametlla de Mar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Ametlla de Mar
Komunë
Stema_figuraBandera de l'Ametlla de Mar.svg
Vendndodhja
L'Ametlla de Mar is located in Spanjë
L'Ametlla de Mar
L'Ametlla de Mar

Koordinatat: 40°53′10″V 0°48′13″L / 40.88611°V 0.80361°L / 40.88611; 0.80361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Ebre
Kryetari i Bashkisë Andreu Martí i Garcia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.87 km2
Lartësia 19 m (m.n.d.)
Popullsia 7594 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Calero, calera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 53′ 10″ Veri

0° 48′ 13″ Lindje

L'Ametlla de Mar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. L'Ametlla de Mar ka 7594 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.87 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]