L'Eliana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Eliana
Komunë
Vendndodhja
L'Eliana is located in Spanjë
L'Eliana
L'Eliana

Koordinatat: 39°33′58″V 0°31′41″P / 39.56611°V 0.52806°P / 39.56611; -0.52806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Túria
Kryetari i Bashkisë José María Ángel Batalla (2007)
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.77 km2
Lartësia 93 m (m.n.d.)
Popullsia 16549 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 28 September 1238
Vendasit Elianer, Elianera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46183
Koordinatat 39° 33′ 58″ Veri

0° 31′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.leliana.es


L'Eliana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. L'Eliana ka 16549 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]