L'Olleria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
L'Olleria
Komunë
Vendndodhja
L'Olleria is located in Spanjë
L'Olleria
L'Olleria

Koordinatat: 38°54′51″V 0°32′58″P / 38.91417°V 0.54944°P / 38.91417; -0.54944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Julià Engo i Fresneda (2007)
Partia BNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.2 km2
Lartësia 425 m (m.n.d.)
Popullsia 8514 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ollerià, olleriana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46850
Koordinatat 38° 54′ 51″ Veri

0° 32′ 58″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-lolleria.org


L'Olleria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. L'Olleria ka 8514 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]