Láchar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Láchar
Qytet
Stema_figuraBandera de Láchar (Granada) 2.svg
Vendndodhja
Láchar is located in Spanjë
Láchar
Láchar

Koordinatat: 37°12′V 3°50′P / 37.200°V 3.833°P / 37.200; -3.833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Vega de Granada
Kryetari i Bashkisë Francisco Javier Montiel Olmo (1995)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.12 km2
Lartësia 568 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18327 (Láchar)
Faqja Zyrtare www.ayuntamientodelachar.es

Láchar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega de Granada, të provincës Granada, në Andalusia. Láchar ka 3005 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]