La Acebeda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Acebeda
Qytet
Vendndodhja
La Acebeda is located in Spanjë
La Acebeda
La Acebeda

Koordinatat: 41°4′59″V 3°37′0″P / 41.08306°V 3.61667°P / 41.08306; -3.61667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.06 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 4′ 59″ Veri

3° 37′ 0″ Perëndim

La Acebeda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës , në Madrid. La Acebeda ka 57 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.06 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]