La Galera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Galera
Komunë
noform
Southern entrance of the village with the 14th century tower in the background
Flamuri_figura
Vendndodhja
La Galera is located in Spanjë
La Galera
La Galera

Koordinatat: 40°41′0″V 0°27′49″L / 40.68333°V 0.46361°L / 40.68333; 0.46361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Montsià
Kryetari i Bashkisë María Blanca Durè Prades
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.5 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 884 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Galerenc, galerenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43515
Koordinatat 40° 41′ 0″ Veri

0° 27′ 49″ Lindje

La Galera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montsià, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Galera ka 884 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]