La Guardia de Jaén

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Guardia de Jaén
Komunë
noform
Panoramic of La Guardia de Jaén and her castle.
Stema_figuraBandera de La Guardia de Jaén.svg
Vendndodhja
La Guardia de Jaén is located in Spanjë
La Guardia de Jaén
La Guardia de Jaén

Koordinatat: 37°44′31″V 3°41′33″P / 37.74194°V 3.69250°P / 37.74194; -3.69250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Jaén
Qarku Jaén metropolitan area
Kryetari i Bashkisë Juan Morillo García (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.43[1] km2
Lartësia 635 m (m.n.d.)
Popullsia 4061[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Near 1500 BCJunta de Andalucía (Consejería de Cultura). "Database of contemporary architecture in Andalusia: Sitio Arqueológico de la Guardia de Jaén". Marrë më korrik 9, 2009. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) (Mentesa Bastia)
Vendasit Guardeño
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23170
Prefiksi (+34) 953 3X XX XX
Koordinatat 37° 44′ 31″ Veri

3° 41′ 33″ Perëndim

Faqja Zyrtare laguardiadejaen.com


La Guardia de Jaén është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Jaén metropolitan area, të provincës Jaén, në Andalusia. La Guardia de Jaén ka 4061[3] banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.43[1] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b Junta de Andalucía. "Sistema de Información Multiterritorial de Andalucía - La Guardia de Jaén". Marrë më korrik 9, 2009. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Instituto Nacional de Estadística (INE) - (National Statistics Institute). "Cifras de población referidas al 1 January 2008 Real Decreto 2124/2008, de 26 de diciembre - La Guardia de Jaén". Arkivuar nga origjinali origjinali më 26 dhjetor 2018. Marrë më dhjetor 6, 2010. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Instituto Nacional de Estadística (INE) - (National Statistics Institute). "Cifras de población referidas al 1 January 2008 Real Decreto 2124/2008, de 26 de diciembre - La Guardia de Jaén". Arkivuar nga origjinali origjinali më 26 dhjetor 2018. Marrë më dhjetor 6, 2010. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]