La Jana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Jana
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Jana is located in Spanjë
La Jana
La Jana

Koordinatat: 40°30′46″V 0°15′10″L / 40.51278°V 0.25278°L / 40.51278; 0.25278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castelló
Qarku Baix Maestrat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.5 km2
Lartësia 299 m (m.n.d.)
Popullsia 820 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Janenc, janenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12070
Koordinatat 40° 30′ 46″ Veri

0° 15′ 10″ Lindje


La Jana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Maestrat, të provincës Castelló, në Komunitetin e Valencias. La Jana ka 820 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: La Jana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale