La Llagosta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Llagosta
Spanjisht : La Llagosta
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de la Llagosta.svg
Vendndodhja
La Llagosta is located in Spanjë
La Llagosta
La Llagosta

Koordinatat: 41°30′56″V 2°11′34″L / 41.51556°V 2.19278°L / 41.51556; 2.19278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Valles Oriental
Kryetari i Bashkisë Alberto López Rodríguez
Partia ICV-EUiA
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.01 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 13,447 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8120
Koordinatat 41° 30′ 56″ Veri

2° 11′ 34″ Lindje

Faqja Zyrtare Official website

La Llagosta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valles Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. La Llagosta ka 13,447 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.01 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]