La Llosa de Ranes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Llosa de Ranes
Komunë
Vendndodhja
La Llosa de Ranes is located in Spanjë
La Llosa de Ranes
La Llosa de Ranes

Koordinatat: 39°1′7″V 0°32′1″P / 39.01861°V 0.53361°P / 39.01861; -0.53361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë Evarist Aznar Teruel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.1 km2
Lartësia 106 m (m.n.d.)
Popullsia 3928 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Lloser, llosera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46815
Koordinatat 39° 1′ 7″ Veri

0° 32′ 1″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/lallosaderanes


La Llosa de Ranes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. La Llosa de Ranes ka 3928 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]