La Palma d'Ebre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Palma d'Ebre
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Palma d'Ebre is located in Spanjë
La Palma d'Ebre
La Palma d'Ebre

Koordinatat: 41°17′4″V 0°40′1″L / 41.28444°V 0.66694°L / 41.28444; 0.66694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Ribera d'Ebre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.9 km2
Lartësia 335 m (m.n.d.)
Popullsia 425 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Palmenc, palmenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43370
Koordinatat 41° 17′ 4″ Veri

0° 40′ 1″ Lindje

La Palma d'Ebre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera d'Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Palma d'Ebre ka 425 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]