La Palma del Condado

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Palma del Condado
Komunë
Stema_figuraBandera de La Palma del Condado.svg
Vendndodhja
La Palma del Condado is located in Spanjë
La Palma del Condado
La Palma del Condado

Koordinatat: 37°23′3″V 6°33′6″P / 37.38417°V 6.55167°P / 37.38417; -6.55167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Huelva
Qarku El Condado
Kryetari i Bashkisë Juan Carlos Lagares Flores
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61 km2
Lartësia 93 m (m.n.d.)
Popullsia 10606 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21700
Prefiksi +34 (Spain) + 959 (Huelva)
Koordinatat 37° 23′ 3″ Veri

6° 33′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall

La Palma del Condado është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun El Condado, të provincës Huelva, në Andalusia. La Palma del Condado ka 10606 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 61 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]