La Pobla Llarga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Pobla Llarga
Komunë
noform
Vendndodhja
La Pobla Llarga is located in Spanjë
La Pobla Llarga
La Pobla Llarga

Koordinatat: 39°5′10″V 0°28′36″P / 39.08611°V 0.47667°P / 39.08611; -0.47667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Rafael Soler Vert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.1 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 4420 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Poblatà, poblatana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46670
Koordinatat 39° 5′ 10″ Veri

0° 28′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lapoblallarga.es


La Pobla Llarga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. La Pobla Llarga ka 4420 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]