La Pobla de Benifassà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Pobla de Benifassà
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Pobla de Benifassà is located in Spanjë
La Pobla de Benifassà
La Pobla de Benifassà

Koordinatat: 40°39′24″V 0°9′20″L / 40.65667°V 0.15556°L / 40.65667; 0.15556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Baix Maestrat
Kryetari i Bashkisë Victor Gargallo Bel
Partia PSD
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 136 km2
Lartësia 705 m (m.n.d.)
Popullsia 296 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Poblatà, poblatana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12599
Koordinatat 40° 39′ 24″ Veri

0° 9′ 20″ Lindje

Faqja Zyrtare www.lapobladebenifassa.es


La Pobla de Benifassà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Maestrat, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. La Pobla de Benifassà ka 296 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 136 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]