La Pobla de Farnals

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Pobla de Farnals
Komunë
Vendndodhja
La Pobla de Farnals is located in Spanjë
La Pobla de Farnals
La Pobla de Farnals

Koordinatat: 39°33′51.5″V 0°17′0.4″P / 39.564306°V 0.283444°P / 39.564306; -0.283444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë Natividad García Castellar
Partia Tránsfuga
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.6 km2
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Popullsia 7080 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Creuetí, creuetina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46139
Koordinatat 39° 33′ 51.5″ Veri

0° 17′ 0.4″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lapobladefarnals.es

La Pobla de Farnals është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. La Pobla de Farnals ka 7080 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]