La Pobla del Duc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Pobla del Duc
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Pobla del Duc is located in Spanjë
La Pobla del Duc
La Pobla del Duc

Koordinatat: 38°54′12″V 0°25′2″P / 38.90333°V 0.41722°P / 38.90333; -0.41722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Vicent Gomar
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.9 km2
Lartësia 243 m (m.n.d.)
Popullsia 2561 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Poblà, poblana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46840
Koordinatat 38° 54′ 12″ Veri

0° 25′ 2″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lapobladelduc.com


La Pobla del Duc është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. La Pobla del Duc ka 2561 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]