Jump to content

La Rochelle Business School

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"La Rochelle Business School" është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në La Rochelle. Ngritur që në vitin 1988.

"La Rochelle BS" u rendit e 79-a ndër shkollat evropiane të biznesit në 2012-ën nga gazeta "Finacial Times"[1]. "La Rochelle BS" ka gjithashtu një program PhD (doktoraturë) si dhe një numër programesh Master në fusha të caktuara të menaxhimit si marketing, financë apo sipërmarrje.

Programet e saj janë trefish të akredituara nga sistemet ndërkombëtare AMBA, EQUIS dhe AASCB[2]. Shkolla numëron mbi 17500 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "European Business School Rankings 2019". Arkivuar nga origjinali më 28 mars 2020. Marrë më 14 korrik 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ La Rochelle Business School obtient la "triple couronne"

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]