La Sénia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Sénia
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
La Sénia is located in Spanjë
La Sénia
La Sénia

Koordinatat: 40°38′12″V 0°16′56″L / 40.63667°V 0.28222°L / 40.63667; 0.28222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Montsià
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 108.41 km2
Lartësia 269 m (m.n.d.)
Popullsia 6087 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Senienc, senienca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43044
Koordinatat 40° 38′ 12″ Veri

0° 16′ 56″ Lindje

La Sénia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montsià, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Sénia ka 6087 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 108.41 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]