La Taha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Taha
Komunë
noform
The hamlet of Atalbéitar in La Taha, from the north
Stema_figura
Vendndodhja
La Taha is located in Spanjë
La Taha
La Taha

Koordinatat: 36°56′V 3°19′P / 36.933°V 3.317°P / 36.933; -3.317

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Alpujarras
Kryetari i Bashkisë María del Rosario Fernández Quirantes (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26 km2
Lartësia 1295 m (m.n.d.)
Popullsia 692 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bárbaro, -ra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18414
Faqja Zyrtare www.lataha.es

La Taha është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alpujarras, të provincës Granada, në Andalusia. La Taha ka 692 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]