La Todolella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Todolella
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Todolella is located in Spanjë
La Todolella
La Todolella

Koordinatat: 40°38′50″V 0°14′51″P / 40.64722°V 0.24750°P / 40.64722; -0.24750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Ports
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34 km2
Lartësia 806 m (m.n.d.)
Popullsia 149 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12312
Koordinatat 40° 38′ 50″ Veri

0° 14′ 51″ Perëndim


La Todolella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ports, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. La Todolella ka 149 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]