La Torre d'En Besora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Torre d'En Besora
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Torre d'En Besora is located in Spanjë
La Torre d'En Besora
La Torre d'En Besora

Koordinatat: 40°19′37″V 0°4′45″P / 40.32694°V 0.07917°P / 40.32694; -0.07917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Alt Maestrat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.7 km2
Lartësia 647 m (m.n.d.)
Popullsia 182 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Torretí, torretina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12161
Koordinatat 40° 19′ 37″ Veri

0° 4′ 45″ Perëndim


La Torre d'En Besora është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Maestrat, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. La Torre d'En Besora ka 182 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]