La Torre de l'Espanyol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Torre de l'Espanyol
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
La Torre de l'Espanyol is located in Spanjë
La Torre de l'Espanyol
La Torre de l'Espanyol

Koordinatat: 41°11′36″V 0°37′36″L / 41.19333°V 0.62667°L / 41.19333; 0.62667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Ribera d'Ebre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.9 km2
Lartësia 164 m (m.n.d.)
Popullsia 714 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Torredà, torredana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43792
Koordinatat 41° 11′ 36″ Veri

0° 37′ 36″ Lindje


La Torre de l'Espanyol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera d'Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Torre de l'Espanyol ka 714 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]