La Yesa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Yesa
Komunë dhe qytezë
Vendndodhja
La Yesa is located in Spanjë
La Yesa
La Yesa

Koordinatat: 39°53′28″V 0°57′44″P / 39.89111°V 0.96222°P / 39.89111; -0.96222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Miguel Ángel Sanahuja
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 84.7 km2
Lartësia 1166 m (m.n.d.)
Popullsia 265 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Independent from 1587
Vendasit Yesano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46178
Koordinatat 39° 53′ 28″ Veri

0° 57′ 44″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


La Yesa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. La Yesa ka 265 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 84.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]