La nuova Albania

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La nuova Allbania (1898).jpg

La nuova Albania apo shqip "Shqipenia e re" ka qene një revistë politike shoqërore qe ka dale ne vitet 1898-1899 dhe 1904.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kjo reviste doli në Napoli. Ajo doli në italisht dhe pjesërisht në arbërisht.

Literatura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gazeta-Shqipetare.png Ky artikull në lidhje me Shtypi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.