Labastide

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Labastide është një komunë franceze me 170 banorë, e vendosur në departamentin e Hautes-Pyrénées, në rajonin e Midi-Pyrenees.

Evolucioni demografik [Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vende dhe monumente[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Hapësirë prehistorike Labastide ju lejon për të zbuluar të kaluarën e këtij lokaliteti.

Shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]