Lake Township, Macomb County, Michigan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lake Township, Macomb County, Michigan
Anglisht : Lake Township, Michigan
qytet
Vendndodhja
Lake Township, Macomb County, Michigan is located in SHBA
Lake Township, Macomb County, Michigan
Lake Township, Macomb County, Michigan

Koordinatat: 42°27′18″V 82°52′19″P / 42.45500°V 82.87194°P / 42.45500; -82.87194

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Michigan
Qarku Macomb
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.7 km2
 •  tokësore 0.4 km2
 •  ujore 1.3 km2
Lartësia 175 m (m.n.d.)
Popullsia 80 banorë (2000)
Dendësia 197.5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Koordinatat 42° 27′ 18″ Veri

82° 52′ 19″ Perëndim

Lake Township, Macomb County, Michigan (Lake Township, Michigan) është një qytet në qarkun Macombshtetit federal Michigan, SHBA. Në Lake Township, Macomb County, Michigan jetojnë 80 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 197.5 banor/km2 (511.5 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 1.7 km2 (0.6 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 175 m (574 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lake Township, Macomb County, Michigan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale