Lamasón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lamasón
Komunë
Vendndodhja
Lamasón is located in Spanjë
Lamasón
Lamasón

Koordinatat: 43°15′13″V 4°28′55″P / 43.25361°V 4.48194°P / 43.25361; -4.48194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Saja and Nansa valleys
Kryetari i Bashkisë Venancio Fernández Alonso (2007)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.23 km2
Lartësia 240 m (m.n.d.)
Popullsia 319 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit masoniegu/masoniego
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 15′ 13″ Veri

4° 28′ 55″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytolamason.es

Lamasón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Saja and Nansa valleys, të provincës Cantabria, në Cantabria. Lamasón ka 319 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.23 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]