Langreo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Langreo
Komunë
noform
The town of Langreo at the Nalón Valley
Stema_figuraBandera Llangreu 2.svg
Vendndodhja
Langreo is located in Spanjë
Langreo
Langreo

Koordinatat: 43°18′V 5°41′P / 43.300°V 5.683°P / 43.300; -5.683

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Nalón
Kryetari i Bashkisë María Esther Díaz
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 82.46 km2
Lartësia 1021 m (m.n.d.)
Popullsia 45397 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Langreanos
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi 33930(District of La Felguera)33900(District of Sama)33920(District of Riaño)33909(District of Ciaño)33934(District of Lada)
Faqja Zyrtare www.langreo.as


Langreo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Nalón, të provincës Asturias, në Asturias. Langreo ka 45397 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 82.46 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]