Lardero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lardero
Komunë
noform
Lardero
Stema_figura
Vendndodhja
Lardero is located in Spanjë
Lardero
Lardero

Koordinatat: 42°25′34″V 2°27′41″P / 42.42611°V 2.46139°P / 42.42611; -2.46139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  La Rioja (Spanjë)
Provinca La Rioja
Qarku Logroño
Kryetari i Bashkisë José Antonio Elguea Nalda
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20 km2
Lartësia 438 m (m.n.d.)
Popullsia 8750 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32890
Prefiksi +34 (Spain) + 941 (La Rioja)
Koordinatat 42° 25′ 34″ Veri

2° 27′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.aytolardero.org


Lardero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Logroño, të provincës La Rioja, në La Rioja. Lardero ka 8750 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]