Larrabetzu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Larrabetzu
Komunë
noform
Parish church.
Stema_figuraLarrabetzu bandera.gif
Vendndodhja
Larrabetzu is located in Spanjë
Larrabetzu
Larrabetzu

Koordinatat: 43°15′43″V 2°47′41″P / 43.26194°V 2.79472°P / 43.26194; -2.79472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Biscay
Qarku Greater Bilbao
Kryetari i Bashkisë Tomas Ordeñana
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.39 km2
Lartësia 73 m (m.n.d.)
Popullsia 1917 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Larrabetzuarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48195
Koordinatat 43° 15′ 43″ Veri

2° 47′ 41″ Perëndim


Larrabetzu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Larrabetzu ka 1917 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.39 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]