Las Regueras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Las Regueras
Komunë
Stema_figuraBandera de Las Regueras.png
Vendndodhja
Las Regueras is located in Spanjë
Las Regueras
Las Regueras

Koordinatat: 43°24.8′V 5°58.2′P / 43.4133°V 5.9700°P / 43.4133; -5.9700

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë José Miguel Tamargo
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65.85 km2
Popullsia 2049 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33190
Faqja Zyrtare ayto-regueras.es

Las Regueras është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Las Regueras ka 2049 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 65.85 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]