Las Rozas de Valdearroyo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Las Rozas de Valdearroyo
Komunë
Vendndodhja
Las Rozas de Valdearroyo is located in Spanjë
Las Rozas de Valdearroyo
Las Rozas de Valdearroyo

Koordinatat: 42°58′26″V 4°1′37″P / 42.97389°V 4.02694°P / 42.97389; -4.02694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Campoo
Kryetari i Bashkisë Raúl Calderón
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57.4 km2
Lartësia 834 m (m.n.d.)
Popullsia 284 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 58′ 26″ Veri

4° 1′ 37″ Perëndim

Las Rozas de Valdearroyo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campoo, të provincës Cantabria, në Cantabria. Las Rozas de Valdearroyo ka 284 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 57.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]