Laviana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laviana
Komunë
noform
Peñamayor Mountain, at Llaviana.
Stema_figuraFlag of Laviana.jpg
Vendndodhja
Laviana is located in Spanjë
Laviana
Laviana

Koordinatat: 43°14′8.74″V 5°33′22.5″P / 43.2357611°V 5.556250°P / 43.2357611; -5.556250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Nalón
Kryetari i Bashkisë Adrián Barbón Rodríguez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 130.99 km2
Popullsia 14245 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit lavianés
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33970, 33979, 33980
Koordinatat 43° 14′ 8.74″ Veri

5° 33′ 22.5″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-laviana.org

Laviana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Nalón, të provincës Asturias, në Asturias. Laviana ka 14245 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 130.99 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]