Jump to content

Lawrence, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lawrence
Qytet
Popullsia
 • Gjithsej47.866
Faqja zyrtarewww.cityoflawrence.org

Lawrence është qytet në Qarkun Marion, Indiana, Shtetet e Bashkuara. Është një nga katër "qytetet të përjashtuar" në Qarkun Marion. Popullsia ishte 46,001 sipas regjistrimit më 2010.

Klimatologjia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas Klasifikimit të klimës Köppen, Lawrence ka klimë subtropikale të lagësht. Klima karakterizohet me verëra të nxehta dhe dimëra të ftohta.

Hidrografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]