Lek Kcira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lek Kcira
Të dhëna personale
Datëlindja 28 Janar 1983
Vendlindja Prizren, Kosovë
Gjatësia 1.86m
Pozicioni Mbrojtës Qëndror
Të dhëna mbi klubin
Klubi i tanishëm Zagorec


Lek Kcira (i lindur më 28 janar 1983) është një lojtar futbolli kroat me origjinë kosovare shqiptare. Kcira luan kryesisht si mbrojtës qendror dhe aktualisht luan për NK Međimurje në kampionatin e Kroacisë.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Karriera e hershme Kcira luajti për Kroacinë Dragovoljac në Kroaci më 2002. Më pas, ai filloi të luajë në Poloni më 2005 me Górnik Łęczna. Pas një magji dyvjeçare në Poloni ai vendosi të kthehet në klubin e tij të parë NK Hrvatski Dragovoljac. Pas një sezoni ai u transferua në NK Varteks në divizionin e lartë, ai luajti për klubin për gjysmën e parë të sezonit 2007-2008. KF Tirana Ai u bashkua me KF Tirana më 1 shkurt 2008. Gjatë pjesës tjetër të fushatës 2007-2008 ai luante si lojtar standard dhe bëri 13 paraqitje duke shënuar një gol. Kcira filloi sezonin 2008-2009 me shkëlqim, por ai vetëm arriti të luajë 8 ndeshje për shkak të lëndimit. Klubet iraniane Pas një kohe të shkurtër në HNK Gorica, Kcira u transferua në klubin iranian, Steel Azin, duke luajtur 2 gola në 19 ndeshje. Në stinët e ardhshme, ai shkoi në Shahin Bushehr për të punuar me menaxherin e tij të mëparshëm Hamid Estili. Kelantan Ai kishte nënshkruar një kontratë njëvjeçare me ekipin e Malajzisë Super League Kelantan për sezonin 2013. Ai do të jetë lojtari i katërt i huaj për ekipin që do të luajë në Kupën AFC 2013.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://www.goal.com/en-my/news/3896/malaysia/2013/02/25/3777418/fakri-saarani-signs-with-kelantan-dimitri-petratos-to-return-for-
  2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 18 dhjetor 2012. Marrë më 10 shkurt 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)