Lekbibaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lekbibaji
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Kukësit
Rrethi: Rrethi i Tropojës
Komuna: Komuna Lekbibaj
Popullsia: 2,718 banorë
Targat e automjeteve: BC
Përdorimi i stampës

Lekbibaji është një fshatkomunën Lekbibajrrethin e TropojësShqipërisë.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Prej fshatit Lekbibaj janë shperngul shumë familje rreth vitit 1892 si psh Familja Bushati dhe janë vendosë si psh në fshatin Fusharë (Nepole) të Kosovës.

Shkolla e fshatit mban emrin e aktorës Tinka Kurti.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]