Jump to content

Lekbibaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lekbibaji
Popullsia
 • Gjithsej2.718

Lekbibaji është një fshatkomunën Lekbibajrrethin e TropojësShqipërisë.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Prej fshatit Lekbibaj janë shperngul shumë familje rreth vitit 1892 si psh Familja Bushati dhe janë vendosë si psh në fshatin Fusharë (Nepole) të Kosovës.

Shkolla e fshatit mban emrin e aktorës Tinka Kurti.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]