Lena, Asturias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lena
Komunë
noform
Santa Cristina de Lena.
Stema_figuraBanderalena.png
Vendndodhja
Lena is located in Spanjë
Lena
Lena

Koordinatat: 43°9′30″V 5°49′45″P / 43.15833°V 5.82917°P / 43.15833; -5.82917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Caudal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 315.51 km2
Popullsia 12766 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Lenenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33620-33639
Koordinatat 43° 9′ 30″ Veri

5° 49′ 45″ Perëndim

Lena është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Caudal, të provincës Asturias, në Asturias. Lena ka 12766 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 315.51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]