Les Bons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Bons
—  fshat  —
Pamje nga Les Bons

Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Encamp
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°32′V 1°35′L / 42.53°V 1.58°L / 42.53; 1.58 (Les Bons)Koordinatat: 42°32′V 1°35′L / 42.53°V 1.58°L / 42.53; 1.58 (Les Bons)
Popullsia 1 252 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Les Bons is located in Andorra
Les Bons
Les Bons

Les Bons është një vendbanim në komunën EncampAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 1 252 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)