Liérganes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liérganes
Komunë
noform
Old Bridge at Liérganes
Stema_figuraLierganes bandera.png
Vendndodhja
Liérganes is located in Spanjë
Liérganes
Liérganes

Koordinatat: 43°20′36″V 3°44′28″P / 43.34333°V 3.74111°P / 43.34333; -3.74111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Pas and Miera valleys
Kryetari i Bashkisë Santiago Rego Rodríguez
Partia ULP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.73 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 2464 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Lierganés, sa
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 20′ 36″ Veri

3° 44′ 28″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytolierganes.com


Liérganes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pas and Miera valleys, të provincës Cantabria, në Cantabria. Liérganes ka 2464 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36.73 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]