Liberty, Tioga County, Pennsylvania

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liberty, Tioga County, Pennsylvania
Anglisht : Liberty, Pennsylvania
qytet
noform
Downtown Liberty, Pennsylvania, during the annual Blockhouse Festival
Vendndodhja
Liberty, Tioga County, Pennsylvania is located in SHBA
Liberty, Tioga County, Pennsylvania
Liberty, Tioga County, Pennsylvania

Koordinatat: 41°33′30″V 77°6′17″P / 41.55833°V 77.10472°P / 41.55833; -77.10472

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Pennsylvania
Qarku Tioga
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.3 km2
Popullsia 230 banorë (2000)
Dendësia 170.8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1792
Zona Kohore Eastern (EST)
Verore EDT
Kodi Postal 16930
Prefiksi 570
Koordinatat 41° 33′ 30″ Veri

77° 6′ 17″ Perëndim

Liberty, Tioga County, Pennsylvania (Liberty, Pennsylvania) është një qytet në qarkun Tiogashtetit federal Pennsylvania, SHBA. Në Liberty, Tioga County, Pennsylvania jetojnë 230 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 170.8 banor/km2 (446.5 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 1.3 km2 (0.5 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (1598 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Liberty, Tioga County, Pennsylvania – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale