Librilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Librilla
Komunë
noform
Stema_figuraBanderadelibrilla.JPG
Vendndodhja
Librilla is located in Spanjë
Librilla
Librilla

Koordinatat: 37°53′V 1°21′P / 37.883°V 1.350°P / 37.883; -1.350

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku Bajo Guadalentin
Kryetari i Bashkisë José Martínez García (2007)
Partia Mixed Group
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56 km2
Lartësia 178 m (m.n.d.)
Popullsia 4614 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Librillano, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30892
Faqja Zyrtare www.librilla.es


Librilla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bajo Guadalentin, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Librilla ka 4614 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 56 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]