Liendo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liendo
Komunë
noform
Stema_figuraLiendo Spain.svg
Vendndodhja
Liendo is located in Spanjë
Liendo
Liendo

Koordinatat: 43°23′42″V 3°22′44″P / 43.39500°V 3.37889°P / 43.39500; -3.37889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Eastern coast of Cantabria
Kryetari i Bashkisë Juan Alberto Rozas Fernández (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.96 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 1177 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 23′ 42″ Veri

3° 22′ 44″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytoliendo.com


Liendo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eastern coast of Cantabria, të provincës Cantabria, në Cantabria. Liendo ka 1177 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25.96 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]